loader
DIY - Zrób to sam

Sztuczki ulepszania domu, które każdy powinien znać

 

Myślisz, że nie jesteś majsterkowiczem? Pomyśl jeszcze raz. Te projekty są łatwe i mogą zaoszczędzić ci mnóstwo pieniędzy.

Być może spędzasz w domu o wiele więcej czasu niż jesteś przyzwyczajony i dodatkowo oglądasz swoją przestrzeń życiową. Czy twoja jadalnia jest teraz twoim domowym biurem w ciągu dnia, a potem miejscem na kolację w nocy? A co z tą kroplówką, kroplówką, kroplówką, którą słyszysz i nie możesz już ignorować? Nie ma wątpliwości, że niektóre prace najlepiej pozostawić profesjonalistom, ale jest wiele rzeczy do zrobienia, które możesz zrobić samemu!

Nie musisz wydawać dużo pieniędzy, żeby zmienić rzeczy w domu. Wejście do sklepu z materiałami budowlanymi może wydawać się przytłaczające, ale nie powinno być. Biorąc swój projekt w swoje ręce, powinieneś czuć się na siłach, więc wejdź do tego sklepu jak szef! Wiele sklepów posiada darmowe warsztaty dla majsterkowiczów, którzy chcą zająć się podstawowymi pracami konserwacyjnymi w domu lub większymi projektami modernizacyjnymi. A dzięki YouTube, możesz nauczyć się naprawiać prawie wszystko.

Bez względu na to, czy szukasz inspiracji w Pintereście, czy masz na myśli wizję, dobrze jest zastanowić się nad tym, czy nie musisz udoskonalić swojego domu pod kątem funkcjonalności, wystroju, czy też obu. Jeśli rozważasz wyrzucenie swoich starych kanap, być może uda Ci się je przywrócić. "Jeśli twoje drewniane meble są porysowane, wyblakłe lub odbarwione, możesz je zeszlifować i nałożyć lakier lub odebrać butelkę produktu do odnawiania mebli, który jest prosty w użyciu i wydaje się magicznie zabierać zadrapania, wyrównuje wykończenie i kolor oraz sprawia, że twoje meble wyglądają jak nowe", mówi Lynell Ross, dyrektor ds. zasobów w recenzjach przygotowania do testów. Masz wrażenie, że twoje ściany wyglądają trochę ponuro? Dowiedz się, jak pomalować pokój, aby zmienić swoją przestrzeń. Jeśli jesteś przytłoczony pomysłem przebudowy kuchni, spróbuj zmienić niektóre elementy wyposażenia lub zrobić nad kuchnią, skupiając się na szafkach. Tutaj są niektóre inne podstawowe domowe ulepszenia umiejętności utrzymywać w twój tylnej kieszeni.

Dodaj odrobinę koloru do swoich schodów

Przebudowa klatki schodowej może wiele kosztować, a ta sztuczka zaoszczędzi ci pieniędzy, jeśli zrobisz to sam. Sarah Logan, redaktorka The Bunny Hub, zaleca, aby pomalować schody tak, aby wyglądały, jakby miały bieżnie dywanowe. "To daje ci przytulny wygląd i uczucie dywanu, bez konieczności utrzymywania własnego dywanu", mówi.

Jeśli zamierzasz podjąć się tego zadania, pamiętaj, że malowanie może być trochę nieporządne. "Chociaż przykrywamy meble i nosimy stare ubrania, często ludzie zapominają o swoim telefonie" - mówi Jen Stark, założycielka Happy DIY Home. "Włóż telefon do prostego plastikowego zamka błyskawicznego, torby, a pozostanie on wolny od farby i nadal będziesz mógł korzystać z ekranu."

Skoncentruj się na tych armaturach
Modernizacja pokoju nie musi naruszać budżetu. "Bez konieczności przeprowadzania gruntownej renowacji lub prac związanych z wypatroszeniem, można dokonać liftingu kuchni i łazienki poprzez wymianę uchwytów i gałek", mówi Bonnie Heatzig z The Luxury Real Estate Authority. "Gałki można znaleźć w takich miejscach jak Anthropologie lub sklep z antykami, aby dodać charakteru i przywołać swoją osobowość do swojego domu".

Rozważyć wymianę opraw oświetleniowych, aby zmienić atmosferę w pomieszczeniu. Są one również dość łatwe w montażu. "Pomyśl o żyrandolach w foyer wejścia lub nad stołem jadalnym albo o nowym oświetleniu nad łazienkową próżniaczką" - mówi Heatzig.


Aktualizacja płytek przełączników
Jest to szybki, łatwy i niedrogi sposób na aktualizację pokoju. "Dla każdego pomieszczenia wybieram zwykle wykończenie, które można naśladować", mówi Leann Greto, kierownik działu rozwoju produktów/merchandisingu w Garrett Wade. Na przykład zamieniłem wszystkie moje kuchenne płyty przełącznikowe na nierdzewne, aby dopasować je do moich urządzeń i nadać pomieszczeniu bardziej spójny wygląd". Jeśli masz trochę więcej czasu, możesz stworzyć własną, niestandardową płytę przy pomocy łatwej metody decoupage".

Zacznij od skopiowania lub wydrukowania tkaniny w swoim pokoju. Może to być haft na poduszce, pasek lub tekstura z obróbki okien. Po wydrukowaniu, wytnij papier o około 1/3 cala większy od płyty dookoła, wyszczotkuj przód płyty lakierem, przyciśnij papier do płyty, załóż krawędzie do tyłu i przytnij narożniki. Za pomocą ostrego noża pokroić otwór przełącznika i ponownie ostrożnie złożyć do tyłu, składając brzegi do tyłu, a następnie po prostu ponownie szczotkować lakier z tyłu płyty, aby zabezpieczyć papier. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia przed zamocowaniem do ściany.


Organizuj i wyświetlaj swoje zdjęcia
Wielu z nas ma pudła ze starymi zdjęciami, które nie mają gdzie się ich pokazać, a nowe zdjęcia uwięzione w telefonach, bez czasu i zainteresowania ich sortowaniem, drukowaniem i oprawianiem w ramki. "Zdejmij swoje tradycyjne stare ramki na zdjęcia i pudełka z wydrukowanymi zdjęciami i rozważ modernizację do postaci cyfrowej ramki", mówi Scott Chapps, dyrektor kreatywny w Aura Frames. "Cyfrowa ramka umożliwia natychmiastowe przesyłanie nowych zdjęć bezpośrednio z telefonu, urozmaicając w inny sposób statyczne środowisko, a jednocześnie zachowując jego świeżość i czystość".