loader
DIY - Zrób to sam

5 sposobów na oszczędny remont domu

Często słyszysz, jak ludzie mówią: "Mam oko do projektowania, ale po prostu nie mam wystarczająco dużo pieniędzy, by udekorować mój dom tak, jak bym chciał". Chociaż jest trochę zasług dla tego stwierdzenia (meble i dekoracje mogą być drogie), nie musisz kupować elementów projektowych, aby osiągnąć wygląd, który chcesz.

Nadanie Twojemu domowi nowego wyglądu polega na byciu zaradnym i strategicznym. Zapoznajmy się z kilkoma przyjaznymi dla budżetu wskazówkami dotyczącymi przebudowy domu, które pomogą Ci znaleźć właściwy kierunek.

1. Korzystanie z Wolnego Oprogramowania Cyfrowego
Oto wskazówka, o której większość ludzi nie wie. Czy wiesz, że dostępnych jest wiele różnych programów do projektowania domu online? I większość z nich jest za darmo! Ta lista zawiera opisy i linki do wszystkich różnych opcji, ale najważniejsze z nich to oprogramowanie do projektowania wnętrz Home Stratosphere, DreamPlan Home Design Software, Room Styler i Room Sketcher.

Programy te pozwalają na budowanie pomieszczeń przy użyciu narzędzi 2D i 3D, a następnie pozwalają na dekorowanie tych pomieszczeń różnymi aranżacjami meblowymi, materiałami podłogowymi, kolorami farb, elementami architektonicznymi i innymi elementami projektu. Są one niezwykle intuicyjne i niezwykle pomocne - zwłaszcza w przypadku większych zmian w projekcie.

2. Stwórz Ścianę Galerii
Jednym z najgorętszych trendów w tej chwili są ściany galerii - szczególnie jeśli pracujesz z ograniczoną powierzchnią ścian. Ściana galerii to w gruncie rzeczy duża - nieco zorganizowana - grupa ramek do obrazów i sztuki ściennej, która tworzy unikalną i definitywną wypowiedź. Pomyśl o niej jak o kolażu ramek do obrazów. Oto dobry artykuł na temat tego, jak stworzyć ścianę galerii na miarę budżetu. Dzięki ramkom i wydrukom IKEA, które już posiadasz, możesz stworzyć całą, profesjonalnie wyglądającą ścianę za kilkaset dolarów.

3. Wymień przestarzały sprzęt
Jedną z najbardziej opłacalnych rzeczy, jakie można zrobić, jest wymiana istniejącego sprzętu na nowy. Jest to szczególnie prawdziwe w kuchni, gdzie świeże okucia mogą całkowicie przekształcić przestarzałe szafy. A dobra wiadomość jest taka, że można kupić sprzęt dość tanio, w zależności od tego, gdzie się go szuka. Overstock i wykonawcy nadwyżki sklepów często mają dobre oferty - ale może trzeba będzie wymieszać i dopasować.

4. Przestawienie mebli
Dobra, oto napiwek, który nie będzie cię kosztował ani centa (choć rano może cię to zostawić z bólem pleców). Spróbuj przeorganizować swoje meble, aby nadać nowy wygląd swojemu domowi. Zacznij od salonu. Czy można przenieść telewizor na przeciwległą ścianę, a następnie ustawić kanapy i krzesła w wyjątkowy sposób? Byłbyś zaskoczony, jak inaczej może wyglądać pokój dzięki sprytnemu przełącznikowi. Sypialnia jest również doskonałym kandydatem do zmiany aranżacji.

5. Zainstalować nowe oprawy oświetleniowe

Chociaż nie spędzasz zbyt wiele czasu na myśleniu o oprawach oświetleniowych w Twoim domu, mają one w rzeczywistości głęboki wpływ na Twój ogólny projekt. Nie tylko tworzą one wysokie punkty ogniskowe, ale także światło, które emitują, może tworzyć wyjątkową atmosferę. Należy również rozważyć zainstalowanie wyłącznika przyciemniania w sypialniach, łazienkach i jadalniach - ponieważ zapewniają one niepowtarzalny nastrój.

Oprawy oświetleniowe mogą być drogie, więc bądź cierpliwy. Zacznij od rozważenia, czy chcesz mieć oświetlenie praktyczne czy dekoracyjne, a następnie zawęź swoje opcje w zależności od stylu (wpuszczane, wiszące, itp.). Będziesz wiedział, kiedy znajdziesz odpowiednią oprawę.

Inwestowanie w (przyjazną dla budżetu) metamorfozę
Przy odrobinie kreatywności, pomysłowości i niewielkim budżecie, możesz całkowicie zmienić wygląd swojego domu. Wykorzystaj wskazówki, o których mowa w tym artykule i nie bój się myśleć nieszablonowo. Przebudowa domu nie musi być droga i niechlujna. Czasami najlepszą zmianą jest ta, która jest subtelna i świeża.