loader
Inspiracje

Aranżacja wnętrza salonu fryzjerskiego - zalety i wady związane z określonymi kolorami

Podczas planowania salonu fryzjerskiego należy zwrócić baczną uwagę na kilka ważnych aspektów. Pierwszym z nich jest układ salonu oraz dobór dodatków i mebli. Ważny jest również dobór odpowiednich kolorów do naszych przestrzeni. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, które omówimy w dzisiejszym artykule. To wszystko już tutaj!

Meble w salonie fryzjerskim - wady i zalety przykładowych mebli

Większość osób myśli o kolorach, które zostaną wykorzystane w strefie fryzjerskiej salonu. Trzeba jednak pamiętać, że meble mogą być również obite różnymi rodzajami tapicerki. Który z nich będzie najlepszy? Przy stanowiskach pracy powinny znaleźć się ciemne elementy. Będą się one świetnie prezentować i posłużą przez długi czas. Niestety, meble o jasnych kolorach mogą szybko ulec zaplamieniu przez farbę i inne substancje stosowane w zabiegach fryzjerskich. Takie tapicerki można również farbować. Nie ma konieczności siadania na fotelu z niebieskimi plamami. Lepiej zainwestować w ciemniejsze meble fryzjerskie.

Nieco inaczej wygląda strefa recepcji. Klienci powinni czuć się zachęceni do skorzystania z naszych usług. Można wybrać ladę w jasnym kolorze lub taką, która będzie się wyróżniać na tle innych elementów aranżacji. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu każdego elementu. Nasi potencjalni klienci zauważą recepcję jako pierwsze miejsce, które odwiedzą.

Fryzjerstwo: Kolory i ich wpływ

Niektóre kolory mogą mieć negatywny wpływ na pielęgnację włosów. Możemy zniekształcić ostateczny wygląd naszej pracy, umieszczając intensywne kolory wokół lustra, w którym będzie się przeglądać klientka. Jaskrawy różowy lub pomarańczowy kolor może sprawić, że blond klientki będzie wyglądał zupełnie inaczej niż w neutralnym otoczeniu. Ważne jest, aby w wyposażeniu salonu i na stanowiskach znajdowały się źródła światła, których kolor jest przede wszystkim zbliżony do naturalnego koloru klientki.

Jak dobrać odpowiedni kolor ścian?

Musimy pamiętać, że nie ma żadnych z góry ustalonych standardów czy norm, które dyktowałyby nam, jakie kolory powinny być zastosowane na ścianach w salonie. Gdyby takie zasady istniały, wszyscy wyglądaliby dokładnie tak samo. Ważne jest, aby przed zmianą wystroju wnętrza lub jego odświeżeniem zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. Każda grupa kolorystyczna ma inny wpływ na nas i na naszych klientów.

Czytaj również: Meble fryzjerskie - jak wybrać i czym się kierować przy zakupie?

salon fryzjerski

Jasne kolory w salonie fryzjerskim

Zacznijmy od jaskrawych kolorów stosowanych w salonie fryzjerskim. Ostrzegaliśmy, aby nie używać jaskrawych i intensywnych kolorów na stanowiskach pracy. Takie kolory mogą być stosowane w całym budynku. Jasne kolory dodadzą energii wnętrzu, a klientom i pracownikom pobudzą do działania. Intensywne kolory są najlepsze, jeśli chcemy, aby wszyscy w salonie czuli się naładowani energią i pobudzeni do ruchu. Nie należy jednak przesadzać z kolorami. Nadmierne ich spożycie może prowadzić do zmęczenia.

Rady: Jeśli marzysz o żywych kolorach, ale się ich boisz, warto zrobić zakupy dodatków w takich barwach.

Pastele w salonie fryzjerskim

Pastele to najbardziej eleganckie kolory w salonie fryzjerskim. Kolory te są świetnym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni i dodanie jej lekkości. Tworzą również ciepłe, komfortowe i przytulne otoczenie. Jak każdy kolor, pastele mają też swoje wady. Jedną z największych wad pasteli jest ich tendencja do szybkiego brudzenia się.

Ciemne kolory w salonie fryzjerskim

Salony fryzjerskie są popularne w stosowaniu ciemnych kolorów. Ważne jest, aby stosować je z umiarem. Zbyt duża ich ilość może stworzyć mroczną atmosferę, która przypadnie do gustu tylko nielicznym klientom. Czarne ściany trudno jest na przykład oświetlić. Warto stosować te kolory z wyjątkowym wyczuciem.

Jasne kolory w salonie fryzjerskim

W prawie wszystkich salonach fryzjerskich dobrze sprawdzają się jasne kolory. Powinny być one stosowane tylko w miejscach, które są najmniej narażone na zniszczenie. Kolory te nie tylko rozświetlają, ale również stwarzają naturalne warunki. Nie trzeba się martwić o to, że efekty naszej pracy mogą zostać zniekształcone, jeśli użyjemy niewłaściwych kolorów.

Kolory brandingowe

Każdy salon powinien mieć swoje logo i oprawę graficzną. Może to być wykorzystywane zarówno na ulotkach, jak i w reklamach oraz mediach społecznościowych. Twój salon powinien używać tych samych kolorów. Jeśli w Twoim logo dominuje kolor fuksji, powinieneś włączyć go do wystroju salonu. Stworzy to spójną całość, która pozwoli naszym klientom po chwili rozpoznać nasz salon i ofertę po samej kolorystyce.