loader
Inspiracje

Jak udekorować swój dom na jesień

Liście się zmieniają, powietrze jest coraz bardziej rześkie i można zacząć pachnieć przyprawą dyniową na każdym rogu. Jako lato zaczyna zamieniać się w jesień i jesień zaczyna machać na przywitanie, jasne letnie dekoracje zmierzają z powrotem do swoich pudełek, aby zrobić miejsce dla jesiennego wystroju. Od jadalni i stołu jadalnego do salonu i poduszek, te jesienne pomysły dekoracyjne będą miały swój dom przekształcony w oazę jesieni, zanim będzie można powiedzieć "dynia przyprawiona latte".

Pomieszczenia mieszkalne

Twój salon jest często rozrywkowym punktem centralnym w domu, dekorowanie go na jesień powinno być pierwszym priorytetem dekoratorskim.

  • Dodaj trochę przytulności: Rozpocznij proces z poduszkami do rzucania w jesiennych kolorach, z małą mieszanką wszystkiego, od spalonych pomarańczy i aksamitnych musztard do bogatych śliwek i głębokich brązów. Poduszki są świetnym sposobem na zmianę palety kolorów w Twoim mieszkaniu za stosunkowo niską cenę, a do tego nadają się do wielokrotnego użytku z roku na rok. Jeśli masz ochotę na fantazję, poszukaj jednej lub dwóch poduszek z teksturą, kontrastującymi tkaninami lub wzorami, aby dodać głębi i smaku - możesz również całkowicie zmienić wygląd swojej kanapy, wymieniając pokrowiec na nowy, w ciepłym kolorze.
  • Dodaj serdeczne akcenty: Jesień to idealny czas, aby zacząć rozpalać w kominku po jego przeglądzie i wymieceniu. Jeżeli nie chcesz rozpalać ognia, drewno opałowe samo w sobie wygląda przytulnie. Grupa dużych, grubych świec lub kandelabr tworzą delikatny blask w kominku bez kłopotliwego rąbania drewna, a do tego szybko gasną. Szybko udekoruj górę kominka prostą dekoracją z folii, na przykład liściastymi gałęziami. Pro Tip: umieść je w wazonie z wieloma żołędziami lub szyszkami sosnowymi zamiast wody, to utrzyma gałęzie pod pożądanym kątem z dodatkowym akcentem. Dodanie dodatkowych świec do płaszcza przyniesie ten sam ciepły blask do poziomu oczu. Użyj świec zapachowych, aby wprowadzić zapach jesieni do swojego domu, zbyt!

dekoracja domu

Miejsce do spożywania posiłków

Niezależnie od tego, czy ustawiasz stół na jesienną kolację, czy wolisz używać stołu w jadalni jako kolejnego blatu, kuchnia i jadalnia są łatwe do upiększenia na jesień.

  • Nakryj do stołu: Tak wiele szczegółów może pochodzić tylko od stołu jadalnego, dodając ciepła i przytulnych akcentów do Twojej przestrzeni jadalnej. Stwórz punkt centralny na środku stołu jadalnego z kilkoma białymi dyniami i szyszkami sosnowymi, a nawet miską żołędzi. Pro tip: wydrąż dynię i wypełnij ją kwiatową oazą, aby stworzyć wazon. Wypełnij go świeżymi lub sztucznymi kwiatami w jesiennych kolorach, aby stworzyć oszałamiający element dekoracyjny. Dodanie naturalnych elementów do stołu, takich jak drewno czy burlap, sprawi, że jesień zagości na nim w nowy, wyjątkowy sposób.
  • Dodaj detale do kuchni: Wymień ręczniki do herbaty na pościel o wesołych motywach, aby wprowadzić radość do kuchni. Ciepłe, przyprawione wypieki to najszybszy i najsmaczniejszy sposób na wprowadzenie jesieni do domu, ekscytując zmysły smakiem i zapachem jesieni.

 

Dekoracje na zewnątrz

Nie jest tajemnicą, że każdy dobrze udekorowany dom zaczyna się jeszcze przed wejściem, a sezon jesienny sprawia, że dekorowanie na zewnątrz to pestka.

  • Stwórz powitalny hol wejściowy: Będziesz najbardziej jesiennym domem na bloku, gdy dodasz piękny jesienny wieniec do drzwi i ustawisz schody z mieszanką pomarańczowych i białych dyń. Odświętna mama ogrodowa to świetny sposób na przedłużenie sezonu wegetacyjnego, ponieważ kwiaty te są odporne na kilka chłodów. Wybierz je w ciepłej tonacji kolorystycznej i ułóż z dyniami.
  • Dodaj trochę ciepła do swojego progu: Wyłącz światło na ganku i zamiast tego zainwestuj w ponadwymiarową latarnię lub dwie i oświetlaj swoje kroki światłem świec. Wybierz świece elektryczne dla opcji bezpiecznej od ognia. Latarnie mogą być ponownie wykorzystane z różnymi dekoracjami dla kawałka zszywki dla całorocznego oświadczenia projektowego.

Od oszałamiających jesiennych kolorów i przytulnych poduszek do białych dyń na progu, dekorując swój dom na jesień nigdy nie czuł się bardziej ekscytujący. Jeśli chcesz uzyskać pomoc w dekorowaniu jesienią, skontaktuj się z zespołem Gilbert + Burke ds. projektowania wnętrz już dziś. Z przyjemnością pomożemy Ci zamienić Twój dom w dom.