loader
Inspiracje

Pojawiające się trendy w budownictwie mieszkaniowym

W branży budownictwa mieszkaniowego coś się zmienia. Więcej niż kiedykolwiek millenialsów kupuje i buduje swoje pierwsze domy, napływ zagranicznych nabywców przebija oferty miejscowych, a zmiany w gospodarce światowej wpływają na sposób, w jaki ludzie budują i remontują swoje domy. Oto, co uznaliśmy za pojawiające się trendy w budownictwie mieszkaniowym:

Pomieszczenia wielofunkcyjne

Nabywcy domów nadal poszukują otwartych planów pięter, w których pokoje mają wiele zastosowań. Starsze domy z ciasnymi przestrzeniami i większą ilością ścian wpływają na sposób, w jaki ludzie odnawiają układ domu, aby osiągnąć ten hybrydowy klimat życia/jadalni/salonu.

Wszystko o kuchni

Kuchnia nadal pozostaje centralnym punktem domu. Jako główne miejsce spotkań, ludzie chcą mieć większe kuchnie, wiele wysp, wbudowane bary i minimalne półki z surowych materiałów.

Minimalizm to już nie tylko modne słowo

Chłodna i szykowna koncepcja minimalizmu przebija się do trendów w budownictwie mieszkaniowym. Oprócz popularnej otwartej koncepcji planu podłogi, minimalizm jest zintegrowany z budowy i remontów domów, aby dostosować się do próby właścicieli domów do zmniejszenia i ogólnie rzecz biorąc posiadać mniej rzeczy. Oczekuj, że zobaczysz mniejsze szafy, szklane drzwi i ukryte przestrzenie magazynowe. Czasami mniej JEST więcej.

Przyjazny dla środowiska to nowa norma

Dzięki nowym przepisom, ulgom podatkowym i zwiększonej świadomości ograniczonych zasobów, ekologiczne podejście nie wykazuje oznak spowolnienia w branży budowlanej. Oto kilka z przyjaznych środowisku trendów, które zauważyliśmy:

Energia słoneczna

Wraz z rozwojem rynku energii słonecznej, właściciele domów mają coraz większe możliwości przejścia na zrównoważoną energię. Nabywcy instalują panele słoneczne na swoich dachach, aby skorzystać z tego czystego, odnawialnego sposobu generowania energii.

Siding włóknisto-cementowy

Nabywcy domów szukają domów o niskich kosztach utrzymania, które mogą wspierać ich ruchliwy styl życia. Budowniczowie zaczynają używać włókna cementowego siding dla domu na zewnątrz, ponieważ są one trwałe, wytrzymałe i wymagają niewielkiej konserwacji.

Większe i liczniejsze okna

Niech będzie światło! Okna są jednym z największych źródeł utraty ciepła. Właściciele domów coraz częściej domagają się większej ilości i większych okien, aby zapewnić więcej naturalnego światła i ciepła.

"Chłodne dachy"

Chłodne dachy odbijają więcej światła słonecznego i pochłaniają mniej ciepła niż standardowy materiał dachowy, pozwalając właścicielom domów na utrzymanie chłodu w domu latem. Chłodne dachy pomagają zmniejszyć rachunki za energię i zazwyczaj są trwalsze niż dachy nie-chłodne. Pomyśl o tym jak o noszeniu jasnych ubrań w lecie, aby pozostać chłodnym.

Inteligentne domy

W świecie, w którym nasze życie kręci się wokół naszych urządzeń, tak samo będzie z naszymi domami. Właściciele domów domagają się technologii inteligentnego domu, która zasadniczo pozwala na to, aby dom sam się utrzymywał. Tego typu systemy obejmują zautomatyzowaną kontrolę systemów ogrzewania i chłodzenia, wrażliwe oświetlenie i systemy bezpieczeństwa.

Małe domy

Podczas gdy wielkość domów jednorodzinnych gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich 50 lat, w ostatnim roku odnotowaliśmy niewielki spadek. Nowe domy jednorodzinne miały średnio 2.628 stóp kwadratowych w I kwartale 2017 roku, co oznacza spadek z 2.658 stóp kwadratowych rok wcześniej. Choć nie twierdzimy, że budowanie małych domów jest już faktem, to z pewnością jest to trend, który jest na naszym celowniku.

Zmiany demograficzne

Ponieważ młodsze rodziny zaczynają wprowadzać się do domów swoich rodziców i dziadków, które zostały zbudowane 50-100 lat temu, przeprowadzają poważne remonty w swoich domach. Inwestują w odnawialne źródła energii, tworzą przestrzeń dla większej liczby członków rodziny i wprowadzają elementy przyjazne dla osób starszych.