loader
Inspiracje

Pomysły na renowację zewnętrznej części domu

Od pokładów do zieleni, te zewnętrzne remonty domów pomysły da swój dom dodatkowy urok.

Kiedy myślisz o remontach domu, istnieje duża szansa, że myślisz o trocinach, burzeniu ścian i zrywaniu podłóg. Jednak niektóre z najlepszych sposobów, aby odnowić swój dom czekają tuż za drzwiami wejściowymi. Czy myślisz o budowie pokładu lub patio lub nawet dając trawnik lifting z niektórych nowych krajobrazów, te pomysły na renowację domu na zewnątrz podniesie swój dom do nowych poziomów.

Odśwież swoje podwórko

Jednym z najprostszych sposobów na dodanie wartości i piękna do swojego domu jest mała architektura krajobrazu. Od wyboru nowych roślin i kwiatów po budowę kamiennego chodnika, architektura krajobrazu dodaje szczególnego uroku.

  • Dodaj nowy chodnik: Używając kamienia, cegły lub żwiru, możesz łatwo zbudować chodnik, który doda głębi i kreatywności Twojemu przedniemu lub tylnemu podwórku. Stworzenie nowej ścieżki jest stosunkowo niedrogim projektem, a jest to łatwa renowacja zewnętrzna, która może zmienić klimat i wygląd Twojego trawnika.
  • Wykaż się kreatywnością, sadząc nowe rośliny: Kolor przechodzi długą drogę, pomagając w renowacji domu bez konieczności wykonywania mnóstwa pracy. Wybierając rośliny i kwiaty do ogrodu, na trawnik, a nawet na parapet, warto wybrać te, które nie wymagają dużych nakładów na konserwację. Poszukaj pięknych roślin, które przetrwają zimę, takich jak irga, bukszpan i świerk niebieski.
  • Odśwież się dzięki farbie: Nie ma po prostu tak łatwego, przyciągającego wzrok i skutecznego remontu jak świeża warstwa farby. Niezależnie od tego, czy zmienisz kolor popękanych okiennic, dodasz nowy, świeży pigment do drzwi wejściowych, czy też poprawisz łuszczącą się farbę na filarach domu, będziesz w stanie całkowicie odmienić wygląd zewnętrzny za pomocą tylko wiadra i pędzla.

Zdobądź się na kreatywność

Niezależnie od tego, czy chcesz cieszyć się pięknym widokiem z pokładu, czy dodać miejsce do zabawy z patio i paleniskiem, to dość proste, aby dodać zupełnie nowy wymiar do swojego domu z kilkoma zewnętrznymi akcentami.

  • Zbuduj taras: Jeśli masz wspaniały widok na drzewa lub jezioro z domu, budowanie pokładu może być tylko zewnętrzna renowacja domu trzeba. Być może trzeba będzie sprawdzić prawa zagospodarowania przestrzennego, aby upewnić się, że można dodać pokład, ale jeden może dodać miejsce do przechowywania i głębokość do domu.
  • Rozważ patio: Czy jesteś na rozrywkę dużych tłumów lub po prostu chcesz miejsce, aby położyć się w słońcu, dodanie patio może dodać wiele wartości do nieruchomości. Wybierz kamień, cegłę lub beton dla swojego nowego dodatku - nie możesz się pomylić.
  • Zainstaluj palenisko: Palenisko jest doskonałym miejscem na wszystko, od rozmów do późnych godzin nocnych, po biesiadowanie przy ognisku, a do tego jest łatwe do wykonania. Możesz kupić palenisko lub je zbudować, ale tak czy inaczej, łatwa renowacja zewnętrzna pomoże Ci zamienić Twój ogród w małe schronienie.

Udowodnij swoje umiejętności (dosłownie)

Dodając kuchnię na świeżym powietrzu, możesz pochwalić się swoimi umiejętnościami mistrza grilla i gotować dla tłumów w zaciszu własnego podwórka, jednocześnie zwiększając wartość swojego domu.

  • Zbuduj zewnętrzną kuchnię: Dodanie kuchni do zewnętrznej części domu może być kosztowny remont, ale może być również doskonałą inwestycją w domu. Trzeba będzie zrobić kilka badań i być gotowi wykorzenić swoją przestrzeń podwórku, ponieważ linie gazowe i urządzenia kuchenne staną się nową normą na kilka miesięcy. Jednak dodana przestrzeń dla Ciebie, aby doskonalić swoje kulinarne kotlety i zabawiać gości jest to świetny sposób, aby inwestować w nieruchomości i siebie.

Czy chcesz dodać prosty splash koloru lub dostać crafty budując coś nowego, remonty zewnętrzne domu są idealnym sposobem, aby dodać wartość, przytulność i estetykę do domu.