loader
Porady od architekta

9 Wskazówek do przeczytania przed rozpoczęciem renowacji domu


Te wskazówki dotyczące renowacji domu pomogą Ci uniknąć wszelkich niepotrzebnych problemów, kosztów i bólów głowy, które czasami mogą pojawić się wraz z przebudową.
Dreszcz emocji z remontu domu może być szybko zmniejszone przez nieprzewidziane okoliczności, napięte budżety i inne nieoczekiwane problemy. Dobrą wiadomością jest to, że w większości przypadków problemy te można złagodzić, a nawet całkowicie uniknąć, zwracając uwagę na sygnały ostrzegawcze. Przeczytaj dalej, jak przechodzimy przez istotne wskazówki dotyczące renowacji domu do rozważenia przed rozpoczęciem własnej renowacji.

1. Zróbcie realistyczny budżet
Wskazówka dotycząca renowacji domu: Wykonaj realistyczny budżet

Choć nie trzeba mówić, że każdy projekt potrzebuje budżetu, aby utrzymać koszty w ryzach, nie zawsze łatwo jest znaleźć równowagę między wymarzonymi projektami a kwotą, którą przeznaczyłeś na dany projekt. Dlatego tak ważne jest, aby uzyskać prawdziwe zrozumienie cen, zarówno w odniesieniu do materiałów, jak i nakładu pracy, tak aby można było odpowiednio ocenić oczekiwania. 

Niestety, programy telewizyjne dotyczące remontów i modernizacji domów mogą czasem wprowadzać w błąd pod względem kosztów, które mogą się znacznie różnić w zależności od lokalizacji i czasu. Dlatego upewnij się, że wykonawca spojrzy na swój budżet i potwierdzi, że jest on realistyczny. 

2. Zdecyduj się na rozsądny zakres prac 
Łazienka, prysznic zamknięty, podłoga z płytek porcelanowych oraz wskazówki dotyczące renowacji domu zlewozmywaka: Zdecyduj się na sensowny zakres prac
Wskazówka dotycząca renowacji domu: Zdecyduj się na sensowny zakres pracy

Kategorie na zdjęciu: łazienka, prysznice zamknięte, podłogi z płytek porcelanowych, zlewozmywaki do montażu na ścianie
Po ustaleniu realistycznego budżetu, trzeba będzie dokładnie wyjaśnić, co i kiedy może się zdarzyć. Być może trzeba będzie również zadać sobie kilka trudnych pytań o to, czego naprawdę potrzebujesz, a czego po prostu chcesz.  Pomoże Ci to w określeniu prawdziwych intencji projektu i ustaleniu ważnych podstawowych zasad. Może to nawet pomóc w ustaleniu harmonogramu i określeniu, co się stanie, gdy praca zostanie wykonana. 

3. Określić przedmioty warte splurge'u z góry
Jadalnia, krzesło, stół, oświetlenie wiszące i betonowa podłoga Porada na renowację domu: Określić przedmioty warte splurge'u z góry
Wskazówka dotycząca renowacji domu: Określić przedmioty warte splurge'u z góry

Kategorie na zdjęciach: jadalnia, krzesło, stół, oświetlenie wiszące, posadzki betonowe

Uczenie się, na jakie przedmioty wydać pieniądze, idzie w parze z wykonaniem realistycznego budżetu i określeniem rozsądnego zakresu pracy. Im wcześniej dokonasz tego określenia, tym większe prawdopodobieństwo, że pozostaniesz na właściwej drodze z kosztami. Zastanów się, z jakich przedmiotów będziesz korzystać najczęściej, ponieważ są to produkty, które mogą być warte wyższej ceny. Jeśli masz napięty budżet, możesz zaoszczędzić na kosmetycznych wykończeniach, ponieważ pozycje te mogą być łatwo zmieniane z czasem.

4. Stwórz wyraźną wizję w umyśle
Wskazówka dotycząca renowacji domu: Stwórz wyraźną wizję w umyśle

Od płytek, które pójdą na ścianach do urządzeń, które zostaną zainstalowane, każdy, kto ukończył remont domu przed wie, że lepiej jest mieć tylko około wszystko wybrane przed rozpoczęciem pracy. To dlatego, że będziesz musiał podjąć wiele decyzji po rozpoczęciu remontu, a im więcej zrobiłeś wcześniej, tym lepiej - i lepiej wykształcony - będziesz. Narzędzia online, takie jak Pinterest, wizyty w salonie, i / lub próbek materiałów może pomóc, i nie bój się zacząć kupować przedmioty, aby dostać piłkę toczenia. 

5. Zrozumieć, co już jest wokół 
Patio betonowe, ganek, Pokład, Małe Patio, ganek, Pokład, Podwórko, Na zewnątrz, Rodzaj Budynku Domu i Bocznica murowana Porada renowacji domu: Zrozumieć, co jest już blisko 
Wskazówka dotycząca renowacji domu: Dowiedz się, co jest już blisko 

Kategorie na zdjęciach: patio betonowe, ganek, pokład, małe patio, ganek, pokład, podwórze, zewnętrzna, typ budynku mieszkalnego, bocznica murowana

Warunki panujące w domu mogą radykalnie zmienić budżet i zakres remontu, ponieważ czasami coś tak prostego, jak dodanie dodatkowego gniazdka do pokoju, może spowodować remont całego domu. Jeśli wiesz, na przykład, że od czasu do czasu dmuchać bezpiecznik po włączeniu suszarki do włosów i mieć suszarka dzieje się w tym samym czasie, to powinna być wskazówka, że może być konieczne, aby uaktualnić system elektryczny. 

 6. Wiesz kogo zatrudniasz
Wskazówka dotycząca renowacji domu: Wiedz, kogo zatrudniasz

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wynajęcie generalnego wykonawcy, czy poszczególnych podwykonawców, ważne jest, aby znaleźć odpowiedni zespół do ukończenia remontu swojego domu. Podczas gdy word-of-mouth rekomendacje od przyjaciół może być wystarczające dla niektórych, można również rozważyć wykonanie pełnego sprawdzenia wykonawcy patrząc na ich licencji, certyfikat ubezpieczenia, historii zastawu, numer obligacji i certyfikacji, aby zapewnić, że masz do czynienia z profesjonalistą, który jest w dobrej kondycji finansowej. Równie ważne jest znalezienie wykonawcy, z którym się dogadasz i który rozumie twoją wizję, więc pomocne może być przeprowadzenie rozmowy lub wstępnej dyskusji przed formalnym zaangażowaniem usług. 

7. Nie róbcie założeń poza telewizją
Wskazówka dotycząca renowacji domu: Nie rób założeń poza telewizją

Podczas gdy my jesteśmy fanami domowych pokazów modernizacyjnych, tak samo jak kolejnych, wiele serii może sprawić, że pewne projekty, takie jak rzucanie kołkiem w ścianę lub instalowanie nowej łazienkowej próżności, wydają się niezwykle proste - i mogą być dla profesjonalistów lub zaawansowanych majsterkowiczów. 

Jednakże, jeśli rozważasz renowację domu, pomyśl praktycznie o tym, co możesz, a czego nie możesz zrobić; malowanie ścian małej łazienki może być całkowicie możliwe do wykonania przez samego siebie, ale malowanie wszystkich ścian domu o powierzchni 4000 stóp kwadratowych jest prawdopodobnie mniej prawdopodobne. Chociaż możesz myśleć, że zaoszczędzisz sporo pieniędzy, wykonując tę pracę samodzielnie, jeśli jest to coś nieznanego, może to kosztować jeszcze więcej, aby mieć profesjonalny undo, a następnie prawidłowo zakończyć projekt. 

8. Przygotować się do życia w dyskomforcie podczas przebudowy
Wskazówka dotycząca renowacji domu: Przygotuj się na Życie w Dyskomforcie podczas Remodelu

Życie w domu renowacji może przez próbne doświadczenie - jeden, który jest często wypełniony kurzem, wyczerpania i dużo zabrać. Nawet najbardziej skrupulatni wykonawcy nie mogą utrzymać kurz i brud z latania wszędzie, więc wiedz, że Twój dom nie będzie tak czysty, jak zwykle utrzymać go, i staraj się nie pozwolić, że przeszkadza ci. Jeśli uważasz, że będzie to dla ciebie zbyt wiele do zrobienia, to nie jest zwyczajne, aby wynająć miejsce na pobyt, wyjazd na wakacje, lub mieszkać z przyjaciółmi lub rodziną na kilka krytycznych tygodni, aż do domu jest nieco bardziej "żywy". 

9. Pamiętaj, aby pozostać pozytywnym 
Średnia podłoga z twardego drewna, pomieszczenie do przechowywania i szafka typu Home Renovation Tip: Pamiętaj, aby pozostać pozytywnym 
Wskazówka dotycząca renowacji domu: Pamiętaj, aby pozostać pozytywnym 

Nie było jeszcze renowacji domu, który został jedwabiście gładki, bez jednego snag lub snafu, więc być przygotowanym na dni, kiedy rzeczy po prostu nie idą dobrze. To naturalne, że chcesz, aby wszystko poszło idealnie zgodnie z planem, ale przy tak wielu produktach i ludzi zaangażowanych, jest mało prawdopodobne, że wszystko okaże się dokładnie tak, jak sobie wyobrażałeś, co może być frustrujące, a czasem nawet kosztowne. 

Ale jednocześnie, trzymaj rzeczy w perspektywie: tylko dlatego, że coś nie zostało dostarczone na czas, albo dlatego, że trochę się spóźniłeś, to nie koniec świata, a najlepiej spróbować mieć mentalność "jak możemy to naprawić?", a nie "czyja to wina"? Co najważniejsze, miej oko na nagrodę i pamiętaj, że renowacja nie będzie trwała wiecznie, choć czasem może się tak wydawać. 

Zobacz także: Wykończenie mieszkania - co musisz o nim wiedzieć?