loader
Porady od architekta

Wybudować czy kupić dom? Dobre i złe strony

Próbujesz zdecydować pomiędzy nowym budynkiem a nowym zakupem? Przedstawiamy Ci wszystkie za i przeciw.

Czy jesteś w procesie budowy nowego domu lub zakupu istniejącego domu, kroki, aby dostać się do nowego domu może wydawać się skomplikowane i trochę podstępne. Jeśli jesteś na ogrodzeniu między budową domu i zakupu istniejącego domu, istnieje kilka rzeczy do rozważenia na każdej stronie. Jesteśmy łamiąc dół dobre i złe, jeśli chodzi o zarówno budowy i kupna, tak, że można podjąć najlepszą decyzję dla siebie i swojego przyszłego domu.

Budowa domu

Korzyści wynikające z budowania nowego domu

 • Twój nowy dom jest od początku dostosowany do Twoich potrzeb. Kiedy budujesz nowy dom, to Ty osobiście decydujesz o dużych i małych opcjach dla swojego domu, od wykończenia klamek i planu piętra do cegły na zewnątrz i rodzaju drewna na podłodze. Jesteś odpowiedzialny za tworzenie swojego wymarzonego domu, aż do koloru przełącznika światła i urządzeń w pralni. Kiedy budujesz dom na zamówienie, jesteś tym, który dostaje do pracy z budowniczymi domu, aby stworzyć swój wymarzony budynek.
 • Ciesz się dodatkową wydajnością i technologią. Budując nowy dom, możesz stworzyć bardziej energooszczędny dzięki technologii i materiałom budowlanym. Czy chcesz zainstalować panele słoneczne, zacząć od nowa z energooszczędnych urządzeń lub okien, budowanie nowego domu daje możliwość włączenia efektywności energetycznej.

Wady procesu budowy domu

 • Budowa nowego domu jest procesem powolnym. Podczas gdy dostosowywanie i upiększanie wydaje się być łatwiejsze w nowym domu, jest to długi i szczegółowy proces. Jeśli bardzo spieszysz się z przeprowadzką, budowa nowego domu może nie być dla Ciebie. Od zamawiania materiałów po wypełnianie papierkowej roboty, musisz mieć pewność, że uwzględniasz czas, jaki może zająć budowa nowego domu.
 • Proces budowy domu to wyższa inwestycjazgóry . Od wykonawców i materiałów budowlanych do umieszczenia podgrzewacza wody i listew, budowanie niestandardowego domu jest dużym przedsięwzięciem. Podczas budowy domu, pozornie dobre pomysły mogą kosztować dużo pieniędzy. Cokolwiek pieniądze są w początkowym budżecie prawdopodobnie trzeba dostosować do dodatkowych kosztów.

budowa domu

Podczas budowy nowego domu, rzeczy do rozważenia:

 • Dodaj do projektu automatykę domową
 • Zainstaluj system bezpieczeństwa
 • Wybierz energooszczędne urządzenia
 • Dodaj dużo gniazdek, nawet w miejscach, których zwykle nie bierzesz pod uwagę: np. pod szafką kuchenną lub za łóżkiem w głównej sypialni
 • Zaprojektuj obszary okienne, aby zapewnić dostęp naturalnego światła
 • Skup się na dodaniu dużej ilości miejsca do przechowywania
 • Poświęć dodatkowy czas na zaprojektowanie ważnych pomieszczeń, takich jak główna łazienka

Kupno domu

Korzyści z zakupu domu

 • Proces zakupu istniejącego domu jest znacznie szybszy. Podczas zamykania na dom nigdy nie jest szybki proces, kupując istniejący dom jest stosunkowo szybki proces. Dom jest już zbudowany, nawet jeśli chcesz dokonać zmian, a coraz wewnątrz drzwi wejściowych jest znacznie szybszy.
 • Dostajesz więcej za swoje pieniądze. Kupno istniejącego domu jest zazwyczaj o wiele bardziej opłacalne z góry niż nowy budynek. Można również zazwyczaj mówić w dół ceny wywoławczej. Wiele razy, istniejące właściciele domów będzie pracować z tobą, aby dokonać korekt i poprawek, aby dostać się do umowy kupna. Ponadto, gdy kupisz istniejący dom, kupujesz go z inwestycji i ulepszeń, które poprzedni właściciele umieścić w nim.

Wady zakupu domu

 • Trudniej jest dostosować istniejący dom do swoich upodobań. Kupując dom wcześniej mieszkał w, jesteś zakup domu, który już został specjalnie zbudowany do innego właściciela specyfikacji. Chociaż można ostatecznie przebudować, remont i zmienić prawie wszystko, co chcesz, Twój poziom dostosowywania może być dość ograniczony. Nie można również zdecydować z wyprzedzeniem sposób rzeczy są okablowane i routowane, potencjalnie powodując problemy później.
 • Więcej pieniędzy można wydać na konserwację, naprawy i aktualizacje. Podczas gdy koszty początkowe są zazwyczaj niższe niż budowa domu na zamówienie, zakup istniejącego domu oznacza również, że dziedziczymy istniejące problemy. Nawet w domu, który został dobrze zadbane, nie będzie rutynowych konserwacji i napraw, które pojawią się znacznie szybciej niż w nowym budynku. Chociaż nie jest to koniecznie zła rzecz, jest to coś, co należy rozważyć i budżetu dla.

Rzeczy do zapamiętania przy zakupie domu

 • Przejrzyj każdy szczegół inspekcji nieruchomości
 • Przed zakupem wyceń naprawy i przeróbki, które musisz wykonać
 • Rozważ wymianę datowanych urządzeń na takie, które oszczędzają więcej energii
 • Pamiętaj, że cena naklejki może być często rozmawiali w dół
 • Szukaj domów, które już mają drogie funkcje, których szukasz, takie jak krajobraz i ogrodzenie dla stoczni

Jeśli chodzi o budowę domu na zamówienie lub zakup istniejącego domu, istnieje mnóstwo rzeczy do rozważenia. Jednak najważniejszą rzeczą w procesie kupna i budowy domu jest otoczenie się niesamowitym zespołem, który może pomóc Ci w całym procesie. Zespół pomoże Ci od początku do końca, gdy wyruszysz w podróż budowania domu na zamówienie, od detali architektonicznych i okuć po materiały budowlane i plany pięter.