loader
Porady od architekta

Jak tanio wyremontować dom

Więc, zdecydowałeś się wyeksponować swoją przestrzeń. Może zaczynasz małą: nowe poduszki do rzucania, profesjonalnie oprawione i zamontowane dzieła sztuki, albo wreszcie zaczynasz swój wymarzony ogród. Zanim się zorientujesz, jesteś gotowy na jeszcze większą inwestycję w swoją przestrzeń życiową - świeżą warstwę farby, nowe dywany, oprawy oświetleniowe, które naprawdę lubisz. A jeśli jesteś właścicielem swojego domu? Jeszcze większe projekty mogą być na horyzoncie.
Projektant wnętrz KV Harper już tam był. Jako założycielka i dyrektor KEX Design + Build współpracowała z klientami w całym kraju, aby zamienić domy w wieczne domy (nie wspominając już o swojej własnej przestrzeni w Siódmym Oddziale Nowego Orleanu). Harper dostała swój początek w scenografii, a jej firma pracuje nad projektami renowacji i projektowania wszystkich kształtów i rozmiarów, od podjęcia kuchni w dół do kołków do wyboru akcesoriów blatu, które dadzą jadalni nowe życie.

Czy chcesz kosmetyczny upgrade, który sprawi, że podwórko będzie gotowe na migawkę lub zmienić łazienkę w osobistej ucieczki spa, Harper ma wspólne pomysły poniżej dla każdego budżetu.

Dobrym pomysłem jest też zacząć od mniejszych projektów, które mogą być idealnym punktem wyjścia. Jedną z opcji, mówi Harper, jest zmiana wyglądu kuchni bez robienia pełnego remontu. "Właściwie zrobiłem to sam", mówi. "Przebudowałam mój kuchenny tyłek, a potem zmieniłam blaty. Więc, nie pełny remont kuchni, ale wystarczająco dużo, aby naprawdę zobaczyć zauważalną różnicę."

Osobista kuchnia Harper w jej domu w Nowym Orleanie. "Chciałam zachować oryginalny ślad kuchni i nie powiększać jej", mówi. "Użyłam szafek magazynowych ze sklepu z dużymi pudełkami i dałam jej ładną warstwę farby i nowe okucia." Lady są z odzyskanego drewna, które jest uszczelnione.

Jeśli od czasu studiów przeciągasz te same regały na książki, inwestycja w niestandardowe regały może być również świetnym projektem, który nie będzie kosztował tony gotówki (lub zamieni Twój dom w strefę budowy). Według HomeAdvisor, koszt dodania wbudowanych regałów na książki zaczyna się od 1200 dolarów i rośnie w górę, w zależności od materiału, rozmiaru i pracy.

Jeśli chodzi o nadanie przestrzeni nowego wyglądu, mówi Harper, często ma sens zaczynać od poziomu gruntu - dosłownie.

Oryginalne okna w tym salonie zostały odrestaurowane, aby nadać przestrzeni więcej światła, mówi Harper, i zostały otwarte dla łatwego dostępu do kuchni.

"W tym przedziale cenowym, kocham nową podłogę", mówi. "Jeśli obecnie masz dywan lub starą, przestarzałą podłogę, z takim budżetem, myślę, że możesz mieć duży wpływ." I nie krępujcie się zmieniać podłogi w każdym pokoju - użycie płytek dekoracyjnych może sprawić, że wejście do domu będzie bardziej neutralne w porównaniu z drewnem twardym w innym miejscu.

 drewno laminowane - dobry wybór dla każdego, kto martwi się o trwałość - może być zainstalowane na powierzchni 1000 stóp kwadratowych za około 5 500 dolarów i jest dostępne w wielu różnych odcieniach i stylach. Kafelki należą do gamy 6 000 USD, a podłogi z twardego drewna mogą być montowane za około 8 000 USD.

Ta zawartość jest importowana z {nazwy emblematu}. Możesz znaleźć tę samą zawartość w innym formacie, lub możesz znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

Chcesz wydać trochę więcej pieniędzy? Zastanów się nad wybraniem jednej łazienki, żeby się całkowicie zaktualizować, mówi Harper.

"Myślę, że z tą inwestycją będziesz w stanie wyremontować małą łazienkę, nawet zrobić trochę aktualizacji w hydraulice i elektryce." To obejmuje zabawne aktualizacje jak nowy prysznic i/lub wanna, plus możliwość rekonfiguracji przestrzeni, w przypadku, gdy chcesz przenieść próżności dla optymalnego światła lub skuter toalety w innym rogu.

W tym przedziale cenowym, mówi Harper, "lubimy robić wiele otwartych łazienek koncepcyjnych. Zasadniczo oznacza to oddzielenie wszystkiego tak, jak pozwala na to przestrzeń: osobna przestrzeń dla prysznica i wanny oraz toalety, co jest rzeczą bardzo europejską". Dodanie do łazienki wysokiej jakości podłóg z płytek ceramicznych lub opadanie na pazury lub wannę w stylu spa może sprawić, że łazienka poczuje się jak najbardziej luksusowy pokój w domu, zwłaszcza jeśli wybierzesz wykończenie, które naprawdę kochasz.

Innym projektem, który Harper poleca w tej cenie, jest przekształcenie podwórka lub patio w doskonałą przestrzeń życiową na świeżym powietrzu. "10.000$ do 20.000$ to miejsce, w którym można całkowicie zmienić swoje podwórko", mówi. "Dla jednego z klientów budujemy mały obszar, w którym znajduje się dół przeciwpożarowy i pergola."

Zobacz także: Układanie płytek ceramicznych. Jakie błędy popełniamy najczęściej?